Zapraszamy do włączenie się we współpracę z Naszą uczelnią.

Konkurs ABB IT Challenge

Karolina Grzechnik. Opublikowano w Aktualności

Informatycy dla środowiska naturalnego.

Wystartowała V edycja konkursu ABB IT Challenge.

11 kwietnia rozpoczęła się V edycja ogólnopolskiego konkursu ABB IT Challenge skierowanego do studentów kierunków informatycznych i pokrewnych. Konkurs ma na celu promowanie projektów informatycznych rozwiązujących rzeczywiste problemy współczesnego świata. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „zielone miasto”.

Zadaniem uczestników będzie opisanie pomysłów na poprawę środowiska naturalnego w mieście przy użyciu technologii informatycznych, a w II etapie - stworzenie oprogramowania, które umożliwi realizację tych pomysłów. Dla zwycięzców firma przygotowała atrakcyjne nagrody; na najlepszy zespół złożony z 2-3 osób czeka 25 000 złotych, będą oni także mieli okazję wdrażać zaproponowane rozwiązania we współpracy ze specjalistami z Centrum Systemów Informatycznych ABB.

Termin zgłoszeń do konkursu upływa 5 maja, a finał i ogłoszenie zwycięzców odbędą się w krakowskim biurze firmy 5 czerwca 2013 roku.

Więcej informacji o konkursie: http://www.abb.pl/ITChallenge.

Centrum Systemów Informatycznych jest częścią grupy ABB – globalnego lidera w dziedzinie technologii energetyki i automatyki. ABB realizuje szereg różnorodnych działań biznesowych, obejmujących swoim zasięgiem wszystkie kontynenty świata. Działając w około 100 krajach i zatrudniając ponad 130 tys. osób, wytycza najwyższe standardy w branży. W Centrum Systemów Informatycznych ABB w Krakowie i w Łodzi pracuje ponad 300 specjalistów z branży IT. Programiści, analitycy, szefowie projektów, specjaliści baz danych i projektanci aplikacji internetowych, odpowiedzialni są za funkcjonowanie globalnych systemów komputerowych ABB.

www.abb.pl/ISDeliveryCenter